Kontakt

Peter Bryngelson
Peter Bryngelson

Peter Bryngelsson, Head of Brand Communication and Research. Peter har över 20 års erfarenhet av research, analys och strategi och har ett särskilt intresse för att analysera varumärkens styrkor och hur kommunikationen bidrar till dessa.

  peter.bryngelson@demoskop.se
   +46 73 522 55 50

Erik Berling
Erik Berling

Erik Berling, Senior Consultant. Med över 15 års erfarenhet från såväl mediebyrå och affärsutveckling som webbanalys har Erik goda insikter i branschens utveckling och framtida utmaningar.

  erik.berling@demoskop.se
   +46 73 522 55 52

Peter Rosin
Peter Rosin

Peter Rosin, Senior Consultant. Peter har jobbat i över 20 år med marknadskommunikation, analys och försäljning. Med en bakgrund från bland annat reklambranschen intresserar sig Peter framförallt för marknads- och varumärkeskommunikation.

  peter.rosin@demoskop.se
  +46 735 22 55 31

Lin Strindlund
Lin Strindlund

Lin Strindlund, Research Executive. Utbildad strategisk kommunikatör med ett särskilt intresse för PR, sociala medier och trender inom digital kommunikation.

  lin.strindlund@demoskop.se
  +46 735 22 55 54

Erik Norman
Erik Norman

Erik Norman, Research Executive. Erik är statsvetare i botten med ett stort analytiskt intresse för samband mellan kommunikation och samhälleliga fenomen.

  erik.norman@demoskop.se
  +46 73 522 55 60

Linda Thelning
Linda Thelning

Linda Thelning, Senior Analyst.  Med utbildning inom statistik och psykologi och med över 15 års erfarenhet av research är Linda expert på analytiska nötter inom varumärke och kommunikation.

  linda.thelning@demoskop.se
  +46 735 22 55 14

Jag godkänner hantering av personuppgifter för att min förfrågan ska kunna besvaras.

Kontakta oss

Här kan du komma i kontakt med oss.

Följ oss